Przejdź do treści

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w Polsce

W dobie Internetu dostęp do informacji jest bardzo ułatwiony, można wręcz odnieść wrażenie, że nieograniczony. Żeby sprawnie poszukiwać wiadomości, które chcemy uzyskać, posługujemy się w tym celu wyszukiwarkami. Poniżej przedstawiamy te używane w Polsce.

Pierwszą na liście i tym samym najpopularniejszą wg silnika wyszukiwarką jest Google, powstała w 1998 roku. Zapewne sami z niej właśnie skorzystaliście, żeby wyszukać nasz blog. Mamy podstawy tak sądzić, ponieważ ok. 98% Polaków jej używa. Jeśli się mylimy i skorzystaliście z innej wyszukiwarki, to przepraszamy 😉 Może w takim razie była to…

…Yahoo!, która ma obecnie 0,60% udziału? Stworzyli ją doktoranci fizyki, Yang i Filo. Powstała wcześniej niż Google, bo w 1994 roku. W lipcu 2006 spółka została sprzedana firmie Verizon Communications.

Kolejną na liście jest Bing, stworzona przez Microsoft w 2009 roku. Początkowo funkcjonowała jako część portalu MSN. Dla przeglądarki Internet Explorer jest wydawany pasek Bing Bar.

Mało znaną, ale wartą uwagi jest DuckDuckGo. Kładzie ona nacisk na prywatność przeglądania. Jej udział to 0,11% i przejawia tendencję wzrostową. Można się domyślać, że to dzięki zapewnianiu poufności.

Czy sądzicie, że w przyszłości układ na liście może się zmienić? Czy Google przestanie kiedyś dominować? Napiszcie w komentarzach. Jesteśmy ciekawi Waszego zdania.