Przejdź do treści

Najważniejsze cechy dobrej strony internetowej

Pewnie nie raz zastanawiasz się, jak powinna wyglądać dobrze zrobiona strona www, która będzie wizytówką firmy. Niezależnie od tego, czy chcesz dopiero ją założyć, czy już ją masz i uważasz, że wymaga odświeżenia, warto zapoznać się z garścią informacji na temat tego, czym powinna się charakteryzować.

Pierwszą rzeczą, na którą użytkownik zwraca uwagę to wygląd strony. Szata graficzna odgrywa bardzo dużą rolę w postrzeganiu całości. Nie powinna być przejaskrawiona i zawierać zbyt wielu kolorów. Nie powinna też być przepełniona informacjami. Zamieszczając treści, skupiajmy się nie tylko na tym, żeby nie były ze sobą zbite, ale również na tym, żeby były możliwie krótkie, bez zbędnych wywodów. Umieszczajmy tylko kluczowe informacje, takie jak hasła reklamowe, czy slogany opisujące, co robi firma. Wtedy osoba trafiająca na stronę łatwo zorientuje się, co oferujemy i kim jesteśmy. Gąszcz mało konkretnych treści może ją zniechęcić do czytania.

Strona ma być funkcjonalna i bezpieczna. Użytkownik powinien móc poruszać się po niej swobodnie, widzieć dokąd prowadzą poszczególne podstrony i być w stanie przemieścić się z każdego poziomu do innej w trzech kliknięciach, a do tego mieć pewność, że przeglądanie jest szyfrowane przez certyfikat SSL.

Warto mieć na uwadze, że responsywność stron jest teraz właściwie obowiązkowa. Wiele osób korzysta z przeglądarek nie tylko na komputerach, ale także na tabletach i smartfonach. Dbając o właściwe wyświetlanie na każdym rodzaju urządzenia zwiększamy swój zasięg.

Podsumowując, żeby stworzyć dobrą stronę www, musimy uwzględnić wiele czynników, które powodują, że będzie przyjazna dla użytkownika. Z pewnością wskazany jest umiar i wyczucie dobrego smaku.